היופי מתחיל בשיער

פאות ותוספות שיער

כבר אלפי שנים שכולם רוצים להיראות יפים יותר. המצרים הקדמונים עטו על ראשם פאות נוכריות מעוצבות, וסיתתו את פניהם באמצעות איפור כבד. סגנונות הלבוש הרומיים מעידים גם הם על אהבה למראה חיצוני מטופח ומוקפד, ואין פלא שהדבר מודגש ביתר-שאת גם במאה ה-21.

 

בין שנרצה בכך ובין שלא, מראה עיניים הוא אחד מהחושים העיקריים השולטים בנו, ועל פיו יישק דבר. לא סתם אומרים שיופי הוא כרטיס הביקור המוצלח ביותר. הקפדה על מראה חיצוני אסתטי ומושך כבר מזמן אינו רק נחלתן של נשים בלבד; הצורך הזה התפשט לשאר האוכלוסייה, וכולל גם גברים, בני נוער וילדים.

 

שיער ראשנו הוא חלק בלתי נפרד מתחושות היופי והערך העצמי שלנו. ספר חדש של הפסיכולוגית קארן פיין (Pine), שיצא לאור ממש לאחרונה, טוען שהבחירות האופנתיות שלנו משפיעות השפעה ממשית על מצב הרוח ועל חיינו באופן כללי. על כך אין להתפלא, ובייחוד כשמדובר בשיער שלנו. אבל מה קורה כשאנו מתחילים לאבד שיער?

 

ראשית יש לזכור שלאיבוד שיער יכולות להיות כמה סיבות – גנטיקה, אורח-חיים ואפילו לחץ נפשי; לכן מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה, בטרם נבחר את הפתרון המתאים לנו. כיום יש מספר מכובד של פתרונות לבעיות התקרחות ושיער דליל, החל מפאות ותוספות שיער וכלה בשיטות מתקדמות יותר – הדמיית שיער באמצעות מיקרופיגמנטציה, טיפול תרופתי להתקרחות ואף השתלת שיער בהליך כירורגי.

 

הפתרון המיידי

שימוש בפאות ובתוספות שיער היא השיטה המהירה והקלה ביותר ליישום, בין אם מדובר בבעיות של שיער דליל, ובין אם הדבר דרוש לנשים דתיות-חרדיות לקבלת המראה הנחוץ. פתרון זה מאפשר לכולם – גם נשים, גם גברים – ליהנות ממראה שיער מלא, מבריק וצעיר. הפאות ותוספות השיער ניתנות ליישום במגוון שיטות, כגון הלחמה, הדבקה, רשת מותאמת אישית, חרוזים ועוד.

 

תוספות שיער מעוצבות לגברים ולנשים מקובלות מאוד גם בתעשיית הבידור, הטלוויזיה, הקולנוע והבמה, בעיקר אצל נשים יש לציין. רקע לפני שעולים לבמה או מתחילים את הצילומים, מוסיפים מקטע-שיער מוכן מראש, אם להסתרה של נקודות התקרחות ואם ליצירת מראה שיער שופע על גבי השיער הטבעי.

 

לחילופין – גברים רבים הסובלים משיער דליל ומהתקרחות, בוחרים בשיטה מהירה אף יותר: תספורות קצוצות או גילוח מלא של הראש פעם או פעמיים בשבוע. גם זו אופציה.

 

פתרונות מתקדמים הנשארים יעילים לאורך זמן

הדמיית שיער – מדמה מראה של שיער קצוץ ובשל כך מיועדת בעיקר לגברים. בשיטה זו מבצעים החדרה של פיגמנטים בצבע השיער המקורי, מתחת לעור הקרקפת (מעין קעקוע, אם ניתן לקרוא לזה כך). הליך ההדמיה מבוצע בהרדמה מקומית קלה, ולאחריו מתקבל מראה טבעי יותר.


השתלת שיער
– כאן מדובר בהליך ניתוחי מלא, שתוצאותיו מחזיקות מעמד כל החיים. ההליך כולל הוצאה של זקיקי שיער מהעורף והשתלתם באזורי הראש המקריחים. יש לבצע מספר טיפולים בהפרשי זמן של שישה חודשים האחד מהשני. מספר חודשים לאחר כל השתלה, השיער המושתל נושר ומאפשר לשיער חדש לצמוח במקומו.


תרופות להתקרחות
– כיום יש מספר תרופות עיקריות לטיפול בהתקרחות נשית וגברית, כגון מינוקסי או פרופסיה. יש להתייעץ עם רופא טרם השימוש בתרופות אלו או בתרופות אחרות לטיפול בהתקרחות.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.