הפאה ששינתה את חייה של רייצ'ל

אילוסטרציה

רייצ'ל מאיירס היא זבנית בת 30 פלוס ממדינת קולורדו בארצות הברית. מכיוון שנולדה עם אלופציה, מחלה אוטואימונית התוקפת את השיער, כל חייה הייתה רייצ'ל נטולת שיער לחלוטין. מבחינה חזותית הווה אומר ראש קירח לחלוטין וללא גבות, דבר שהקנה לה מראה מעט מוזר בחברה הסוגדת ליופי.

 

הרבה ברירות לא היו לרייצ'ל, והיא הסתגלה בהצלחה לסיטואציות החברתיות השונות בהן נתקלה. ולמרות זאת משאלת לבה הייתה ונשארה אחת – להרגיש יותר נשית; ואת זאת ניתן להשיג רק עם תוספת השיער הנכונה.

 

חבריה ובני משפחתה של רייצ'ל הפתיעו אותה, ורשמו אותה כמועמדת לתוכנית Extreme Makeover (בגרסה האמריקאית). התוכנית מאפשרת למועמד לעבור את כל הטיפול האסתטיים הדרושים, כדי לשפר את המראה החיצוני ואת התחושה הפנימית.

 

במסגרת התוכנית רייצ'ל עברה להתגורר באחוזה מפוארת בלוס אנג'לס, קליפורניה, שם במשך 8 שבועות עברה סדרת טיפולים אינטנסיבית: עיצוב הפנים, ניתוח לייזר בעיניים, גבות חדשות ויפות באמצעות איפור קבוע, שתלי שיניים ועוד.

 

אבל משאלתה הגדולה ביותר של רייצ'ל, תאמינו או לא, הייתה לקבל רעמת שיער גדולה ושופעת. ואכן, אחרי כל הניתוחים והטיפולים, לבסוף מגיעה גולת הכותרת: התאמה אישית של פאה חדשה וארוכת-שיער, שמעניקה לרייצ'ל מראה מדהים. לא ייאמן איזה הבדל עצום ניתן להשיג עם הפאה הנכונה, יחד עם איפור מקצועי.

 

אחרי שנים רבות בהן רייצ'ל השתמשה בפאות מכמה סוגים, הפאה המיוחדת של Extreme Makeover היא שעשתה את השינוי המיוחל. מדובר בפאת ואקום שהוכנה בעבודת יד משיער טבעי, והותאמה במיוחד לצורת ראשה של רייצ'ל. מכיוון שכך, הפאה נצמדת בכוח לקרקפת באמצעות ואקום, וקשה מאוד להסיר אותה (אפילו במשיכה חזקה). את הפאה צריך לחפוף ולסרק כמו שיער רגיל, כך מנחים אותה המומחים סביבה, ולעתים היא תדרוש תיקוני תחזוקה; אבל מעבר לכך אין הרבה הבדל בינה ובין שיער רגיל.

 

אחרי מסכת טיפולים בת 8 שבועות, פוגשת רייצ'ל את כל בני משפחתה וחבריה – וכולם נאלמים דום למראה הבחורה החדשה שצצה מאחורי הווילון, בעיקר לנוכח השיער השופע הנופל על כתפיה, כאילו היה זה שערה שלה ומעולם לא הייתה קירחת.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.