מניעת התקרחות בנשים

מניעת התקרחות נשית ושיער דליל

נשירת שיער והתקרחות אינן רק עניין גברי, כפי שרבים מדי נוטים להאמין. בקרב כלל הנשים, לא מעט חוות תהליך של אובדן שיער מתמשך, שנוצר בחלקו בשל גורמים גנטיים ובחלקו בשל גורמים הורמונליים.

 

במצבי התקרחות נשית ניתן להשתמש במספר פתרונות, ובהם פאות בהתאמה אישית או תוספות שיער מסוגים אחרים. למרבה המזל, לאחר שנים רבות בהן ניסיונות לפתח תרופה יעילה לא עלו יפה, נמצאה תרופה שדווקא עושה את העבודה, ועושה אותה היטב. מינוקסי, תכשיר שפותח במקור לבעיה רפואית אחרת, נתגלה כיעיל למניעת נשירה ואף לחידוש שיער, וכיום הוא זמין בגרסה שמתאימה במיוחד לנשים (במקביל לגרסה גברית).

 

לעצור את הנשירה

בקרב נשים שחוות נשירת שיער, מנגנון ההתקרחות איננו זהה להתקרחות הגברית. פעמים רבות גם לא ניתן לראות אזור של קרחת מלאה, כמו אצל גברים רבים, אלא דלדול בשיער, שנובע מנשירה ומאי חידוש מספק של צמיחת השיער באזורים מסוימים.

 

הנשירה המוגברת מתרחשת פעמים רבות באזור העליון של הקרקפת, ולעתים עם נטייה לפנים או לאחור. אך יהיה מה שיהיה האזור בו מופיעה ההתקרחות, מדובר על תהליך שמזין את עצמו, הולך ומחמיר, הולך ומתפשט.

 

הייחוד של מינוקסי לנשים, שמיועד למניעת הנשירה, הוא באפשרות להוכיח את יעילותו הרבה. שימוש בתרופה בהתאם להוראות מביא לשיפור ניכר לעין – קודם כל האטת הנשירה, לאחר מכן עצירתה המלאה ולבסוף אפילו חידוש הצמיחה.

סבלנות וזה עובד

מינוקסי לנשים, שמגיע בצורה של תמיסה, מכיל את החומר הפעיל מינוקסידיל בריכוז של שני אחוזים. חשוב לדעת שקיימת תרופה מקבילה לגברים, אך שם הריכוז הפעיל גבוה יותר, והיא לא נועדה לקרחת נשית.

 

השימוש בתמיסה, שאיננה מצריכה מרשם רפואי, נעשה באמצעות מריחתה על גבי עור הקרקפת. על פי היצרן, חשוב לקחת בחשבון שהשפעת התרופה יכולה לקחת זמן, ואין לצפות לתוצאות מיידיות. הדבר הגיוני לחלוטין, שכן גם תהליך הנשירה שמוביל להתקרחות איננו מהיר, אלא נמשך על פני תקופה ארוכה.

 

מחקרים מצאו שלאחר תקופה של מספר חודשים, לפחות שישים אחוזים מן המשתמשות מדווחות על שביעות רצון גבוהה ועל תוצאות טובות או טובות מאוד. מלבד עצירת הנשירה קיים גם תהליך הדרגתי של חידוש השיער וצמיחתו.

 

חשוב לעשות שימוש נכון בתכשיר, כלומר לבצע מריחה אך ורק על האזורים בהם נראית ירידה בצפיפות השיער. השימוש צריך להיעשות פעמיים ביום – בבוקר ובערב, בכמות מדודה. המריחה צריכה להיעשות על גבי ראש יבש, ואין לשטוף את האזור במשך שעתיים לאחר השימוש.

 

* המידע שלעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי או אחר.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.