סובלת מנשירת שיער ?הפתרון בראש שלך !

40% מהנשים סובלות מאיבוד שיער– ישנם פתרונות מורכבים ויקרים או פתרון פשוט ונוח להפליא– פאות רפואיות

גברים כמובן חוששים מאיבוד שיער, אך התופעה קיימת גם אצל נשים. ארבעים אחוז מהנשים סובלות מאיבוד שיער, שיער דליל ואפילו קרחות. מה הסיבה לאובדן שיער אצל נשים ומהן הדרכים העומדות בפניהן להתגבר על הבעיה?

מהם התסמינים ?                           

גילה מעבר בקרב נשים מתאפיין בתסמינים רבים:, הזעות לילה, גלי חום, ושינויים במצב הרוח. בקרב נשים ישנו תסמין חיצוני נוסף ובעייתי: איבוד שיער. לרוב ההתמודדות עם איבוד שיער היא תופעה גברית, אך למעשה מחצית מהנשים סובלות מדרגה כזו או אחרת של התדלדלות השיער בשלב המנופאוזה. אצל גברים קל יותר להבחין בתחילת התהליך בעוד אצל נשים תופעה זו מתרחשת בצורה הדרגתית לרוב.doll-9326_640

ההורמונים הם אלו שאחראים על מצבו של השיער שלנו. בין אם מדובר בתקופות של שינויים הורמונאליים או נטילת גלולות נגד הריון ובין אם מדובר במצבים של לידה, הפסקת הוסת בגיל המעבר– ההורמונים הם אלו שאחראים על חידוש השיער על ראשנו. בראש יש כמאה אלף שערות. קצב הגדילה הממוצע שלהן הוא 1.20 סנטימטר  לחודש. כאשר זקיקי השיער בריאים ואין בעיה גנטית השערות שצומחות מחזיקות שנתיים עד שש ולאחר מכן נושרות. במצב תקין נושרות מדי יום כ-50-100 שערות המוחלפות על-ידי שערות חדשות.

מה הסיבות לנשירת שיער?

כאשר אנו נתקלים בתופעה של נשירת שיער נרחבת התופעה מצביעה על חוסר איזון הורמונאלי בגוף או בעיה בחידוש התאים בקרקפת. פרט להורמונים שהם הגורם העיקרי לנשירת שיער אצל נשים,מצבים רגשיים חריגים כגון מתח נפשי עלולים להוביל לנשירת שיער. גם התזונה שלנו אחראית על טיב השיער, כמו גם מטען תורשתי. השימוש בצמחי מרפא כמו שיח אברהם או חלב סויה– צמחים עשירים בפיטואסטרוגנים – יכולים להתאים את רמת ההורמונים הנשיים בגוף.

נשירת שיער גנטית בקרב נשים מתחילה אחרי גיל.40 הנשירה הזו מלבד היותה כרונולוגית היא תורשתית, ויכולה לעבור גם מאב לבת. פעמים רבות הנטייה התורשתית קופצת דור, וסבא מקריח ישפיע על נכדה. בעוד גברים מקריחים במפרצים ובקדקוד. אצל נשים ההתקרחות מותירה פס של שיער ברוחב ס"מ בחלק הקדמי של הראש ואחריו מופיע שיער דליל. הסיבה לירידה בנפח השיער היא רמת ההורמון הנשי אסטרוגן שיורדת עם הגיל. כאשר האסטרוגן נמוך נשים נחשפות להשפעתו ההרסנית של ההורמון הנדיהידרוטסטוסטרון (DHT)על זקיקיה שיער.

בגיל הבלות קצב איבוד השיער מהיר יותר, וקרחות קטנות עלולות להיווצר במקום השיער שנשר. התדלדלות השיער מתרחשת בחזית ובצדי הראש, או בקדקוד. והשיער עצמו הופך ליבש, דקיק ושביר. שיטות טיפול רבות מנסות להתמודד עם תופעת נשירת השיער בגיל הזהב.

פתרון פשוט ויעיל !

ישנם בשוק תכשירים המכילים מינוקסידיל ומתמודדים עם נשירת שיער. רוב התכשירים נמכרים כתמיסה נוזלית הנמרחת על הראש ותכליתה לעודדה צמחת השיער. פתרונות אחרים כוללים תיקונים זמניים כמו תוספות שיער והדמיות שיער וישנם גם טיפולים מסובכים כמו השתלת שיער וחידוש זקיקי שיער.

 

אחת וקלה יחסית להתמודד עם הבעיה היא חבישת פאה מכיוון שתהליך התאמת הפאה טיפול הוא לא ארוך ומייגע כפי שטיפולים רפואיים יכולים להיות. בנוסף מגוון האפשרויות של פאה הוא אין סופי ותהליך קנייתה הוא חלק מהנה מהתהליך.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.